Zelo različne obrestne mere za depozite boste našli v primeru, da se boste odločili pregledati več različnih ponudb, ki vam jih ponudniki tovrstnih storitev nudijo. Za tiste, ki ne veste ravno kaj depoziti so, smo se odločili, da vam na hitro predstavimo kaj to sploh so. Depoziti so nekakšne naložbe, ki jih običajno opravimo v obliki denarnega nakazila neki ustanovi, podjetju ali pa celo fizični osebi, prav vsak izmed njih pa se mora zavezati, da nam bo naš vloženi denar vrnil z določenimi obrestmi.
Obresti so kot nekakšna nagrada, ki jo dobimo v zameno za denarno poslovanje, ki je osebi ali ustanovi s katero smo poslovali prinesla nek dobiček. Obrestne mere za depozite se razlikujejo predvsem zaradi dolžine trajanja sklenjenega depozita, saj je povsem logično, da v primeru, ko se našemu denarju odrečemo za več časa in ga dovolimo uporabljati nekomu drugemu za denarne posle, preprosto moramo prejeti več plačila. Torej zavedajte se, da daljši kot je depozit, višje bodo obrestne mere, ki jih boste prejeli.
Veliko ljudi se sprašuje kako neki lahko potem ustanova pri kateri smo sklenili depozit dejansko nekaj zasluži z našim denarjem, ki smo jim da dali na razpolago. Odgovor na to vprašanje je zelo preprost in sicer naprimer banke ta čas, ko lahko razpolagajo z našim denarjem preprosto prodajajo posojila nekim tretjim osebam in na podlagi tega zaslužijo nekaj denarja. Ker so novo prisluženi denar dobili z našo pomočjo, saj smo jim mi dovolili uporabo našega denarja, smo seveda upravičeni do določenih procentov, za katere smo se dogovorili pred sklenitvijo pogodbe. Obrestne mere za depozite se torej razlikujejo glede na trajanje le teh, obresti pa so zelo odvisne tudi od tega, kolikšno tveganje uporabniki oziroma vlagatelji prevzamejo, ko svoj denar vložijo v nek depozit. Vedno preverite obrestne mere za depozite preden se odločite, da boste denar nekam vložili, saj se obresti med seboj precej razlikujejo.