Na trgu se pojavlja vse več povpraševanje za produkti kot so homeopatska zdravila. Slednji prispevek vam na kratko predstavi kaj so homeopatska zdravila in kako učinkujejo.
Kot prvo, je dobro vedeti, zakaj so tovrstna zdravila sploh uporabna. Kot taka so obravnavana kot del alternativne medicine in jih lahko dobite predvsem pri zeliščarjih in seveda, homeopatih. Ker so homeopatska zdravila del alternativne medicine, jih uradna medicina lahko priporoči le kot dopolnilno zdravljenje, ne pa glavno/terapijo.
Več o tem na www.homeopatskazdravila.com
To pomeni, da vam zdravnik te terapije ne bo predpisal, še manj podpore pa boste pridobili s strani zavarovalnice, saj le ta ne pokriva stroškov alternativnih metod zdravljenja.
Če nadaljujemo, si poglejmo kaj sploh so homeopatska zdravila. Kar potrebujete vedeti, dobro predstavi slednji rek: »Strup je ponavadi v majhnih stekleničkah.«. No če ta rek razširimo, zdravila so strupi v majhnih dozah. To vemo že iz primerov klasične medicine, ki uporabljajo antibiotike, ter agresivne metode kot so obsevanje, v namene zdravljenja.
Homeopatija dosega to majhnost količine strupa s procesom imenovanim potenciranje. Le to pomeni, da na vsak delec strupa primešajo 10 delcev vode. To je ena potenca. Za naslednjo vzamejo iz prve mešanice 1 delec (torej razredčen strup) in ga spet zmešajo z 10 delci vode. To je druga potenca, potenciramo pa lahko naprej.
Kaj je učinek tovrstnega homeopatskega zdravila? Učinek je prenos informacije o strupu, brez kake večje toksičnosti. To pomeni, da lahko telesu povemo, da ima v sebi strup, brez, da bi telo zastrupili.
Prednost tovrstnih metod zdravljenja je predvsem neinvazivnost, kar pomeni, da te metode nikakor ne poškodujejo bolnika, temveč le krepijo. Zato je homeopatija tako popularna pri ljudeh, ki razumejo za kaj gre. Klasična medicina pa je sicer še zelo skeptična glede metod, ki jih uporablja alternativna medicina.
In kakšna se vam zdijo homeopatska zdravila? Verjamete v načela tovrstne, alternativne medicine, ali ste skeptični do uporabe zdravljenj, ki jih ne narekuje uradna medicina?