Zakaj se ljudje odločajo za gradnjo montažnih hiš? Ker so v primerjavi z klasično gradnjo zgrajene veliko hitreje. Za mnenje so povprašali lastnike montažnih hiš, ki so dejali, da celoten proces traja od 3 do 6 mesecev. Poleg tega bi dejal tudi, da jo odlikuje visoka energetska učinkovitost, nizka toplotna prevodnost ovoja in tudi višje temperature obodnih površin v zimskem času. Prav tako je k temu potrebno dodati še enakomerno klimo v prostorih, manj porabljene energije za ogrevanje zraka, dobro zrakotesnot, zelo učinkovit prezračevalni sistem z regulacijo toplote in še visoko stopnjo bivalnega ugodja.
Prednostim pasivne hiše kar ni konca
Če bi se orientirali samo na to, kar smo zapisali do sedaj, bi bilo verjetno že zadosti, da bi prav vsakega posameznika prepričali, da bi se odločil za gradnjo pasivne hiše. Prvi razlog oziroma prva večja prednost pa je vsekakor ekonomske narave. V prihodnosti bo namreč prav vsak lastnik pasive hiše za najmanj desetkrat zmanjšal porabo stroškov, ki jih bi sicer namenjal za ogrevanje. To pa vsekakor ni zanemarljiv znesek.
Znano pa je, da se tako pozimi kot tudi poleti v pasivni hiši močno zmanjšajo stroški ogrevanja in s tem tudi izpusti ogljikovega dioksida v zrak, če vse skupaj primerjamo z običajno gradnjo hiše. Tudi zaradi visoke izolacije ostane vsa toplota v hiši, vse površine v neposredni okolici pa so enakomerno tople. Pasivne hiše so v zadnjem času močno pridobile na popularnosti, prav zaradi nizke porabe energije za hlajenje in ogrevanje.
Tako v pasivni hiši ni nikakršne asimetričnosti sevanja oziroma izžarevanja iz zunanjih sten. Posledično niti ni prepiha, tako da soustvarjeni prav prijetni pogoji za naše bivanje. Tudi vročina poleti ne prodre v notranjost pasivne hiše, kar preprečuje pregrevanje. Tako lahko rečemo, da imajo prav vse pasive hiše skozi celo leto prav prijetno klimo, ki jo pri navadnih gradnjah vse prepogosto pogrešamo.