V današnjih časih je psihoterapija pogosta stvar. Včasih odidemo k psihoterapevtu, včasih nam jo hote ali nehote ponudijo naši bližnji, včasih pa je dovolj že samo sprehod v naravi. Če se vam zdi, da je včasih preveč stresno doma, v službi ali družbi, razmislite o tem, da bi nekako izvedli terapijo na sebi, da se odrešite nabranega stresa.
Sabina Šilc, terapevtka je ena izmed vse večjega števila posameznikov, ki uporabljajo psihoterapijo za izboljšanje posameznikovega počutja. sabinasilc.com
Iz lastnih izkušenj vam lahko povem, da je lahko stres nevarna zadeva. Najboljša terapija pa smo, ironično, prav mi! Preprosto moramo se, kljub vsem kar se nam dogodi čez dan, pa naj bodo to finančne, ljubezenske težave, konflikti na delovnem mestu ali katerakoli druga nadloga, sprostiti in si reči, da bo vse v redu. Ker bo!
Stres je eden najpogostejših vzrokov za bolezen v 21. stoletju. Če se tega zavedamo, vemo, da nam psihoterapija, takšna ali drugačna lahko še kako prav pride.
Osebno sem, kot sem omenil privrženec samoterapije, kar pomeni preprosto delati na sebi in se spraviti v stanje v katerem želimo biti. Vendar je to mogoče le, če se včasih popolnoma distanciramo od konstantnih povzročiteljev stresa. To pa niso samo ljudje, temveč tudi naprave, slaba prehrana, hrup in drugi povzročitelji motenj.
Najlažje se jim umaknemo tako, da sami odpotujemo za kak teden. To je najboljša psihoterapija. Izmaknemo se povzročiteljem stresa, prav tako pa imamo čas, da se naspimo in ugotovimo, kaj nas moti do te mere, da ne moremo delovati tako kot naj bi.
Zapomnite si, da je življenje lahko vedno boljše, kakovostnejše, ni pa vedno to posledica materialnih dobrin, temveč posebnega, primernega odnosa do sebe in do ljudi, s katerimi vsakodnevno stopate v stik! Pa naj bodo to družinski člani, prijatelji, sodelavci. Vedno nas nekaj moti, taki ljudje smo, moramo pa se tega zavedati in delati v smer, da bomo sproščeni.
In, delite z nami, kakšna je vaša idealna psihoterapija!