Rokavice za enkratno uporabo se najpogosteje uporabljajo v farmacevtski industriji. Kakovostne in varne rokavice za enkratno uporabo si lahko poiščete tukaj. Rokavice za enkratno uporabo se uporabljajo v farmacevtski industriji za zaščito rok delavcev pred kemikalijami in mikroorganizmi, ki bi lahko povzročili okužbe, bolezni in smrt. V farmacevtski industriji se uporabljajo različne vrste rokavic. Najpogostejše so rokavice iz naravnega kavčuka iz lateksa, vinila in nitrila. Lateks rokavice so najbolj občutljive na kemikalije. Vinilne rokavice so najbolj trpežne, vendar niso tako prožne kot rokavice iz lateksa. Nitril je dobra alternativa, ker ima boljšo odpornost na kemične snovi kot lateks.
Obstaja veliko vrst rokavic za enkratno uporabo. Poleg tega imajo različne blagovne znamke in vsaka znamka ponuja široko paleto izdelkov. Zelo pomembno je, da za naše delo uporabimo ustrezen par rokavic, če ne želimo, da prispevajo k navzkrižni kontaminaciji.
Rokavice za enkratno uporabo iz nitrila so najboljša izbira za delo s kemikalijami in drugimi potencialno nevarnimi materiali. Ta material je odporen na olja in večino kemikalij, vključno z močnimi kislinami in bazami pri sobni temperaturi. Rokavice iz organskega nitrila so zelo priljubljene in zelo priporočljive zaradi površin, ki niso v prahu.
Vrste zaščitnih rokavic, ki se uporabljajo v zdravstvu, so glede na pričakovano stopnjo zaščite razvrščene v tri kategorije.
Rokavice v prahu uporabljajo tudi v zdravstvu, na primer zobozdravniki pri natikanju in slečenju rokavic. Rokavice v prahu so na voljo v dveh različicah: nesterilne in sterilne. Sterilizirane gumijaste rokavice so izdelane s postopkom avtoklava, ki jih podraži, vendar zagotavlja, da so sterilne. Sterilne rokavice se uporablja predvsem v klinični praksi, medtem, ko se nesterilizirane rokavice uporabljajo v živilski industriji in kmetijstvu.
Rokavice za enkratno uporabo so narejene iz materialov, ki omogočajo večkratno uporabo in dezinfekcijo, vendar pa lahko ti izdelki za razliko od rokavic za enkratno uporabo še vedno predstavljajo določeno tveganje za navzkrižno kontaminacijo, saj pridejo v stik z nizko količino krvi ali sline.