Prvič, kaj sploh je to magento gostovanje? Magento je odportokodni menedžmentski sistem za spletne trgovine. Obstajajo pa tri podobne verzije tega sistema. Prvi je Magento Community Edition, ta je odprtokodni in je namenjen predvsem navadnim smrtnikom, ki so lahko ta sistem nadgrajevali, ter oblikovali in spreminjali njegove ključne datoteke po svoji volji za lastno magento gostovanje. Drugi je Magento Enterprise Edition, ta pa ponuja veliko več funkcionalnosti kot prvi, je pa zato tudi plačljiv. Prednost tega je tudi, da poleg boljše in širše funkcionalnosti, zraven dobimo tudi tehnično podporo. Samo podjetje Magento, je ustvarilo še tretjo verzijo tega sistema, ki se imenuje Magento Go, nudili so lastne rešitve za magento gostovanje, vendar se bo ta možnost zaprla 1. februarja, tega leta.
Za prvi dve omenjeni verziji pa moramo za gostovanje poskrbeti sami. Samo podjetje Magento zato sodeluje s tretjimi osebami, kot je recimo si-shell, kateri vam lahko priskrbijo dovolj zmogljive strežnike, ki so potrebni za magento gostovanje. Zakaj pa morajo biti ti strežniki zmogljivejši? Zmogljivejši morajo biti zato, ker se na sami spletni trgovini v ozadju dogaja več stvari, kot pa na običajni spletni strani. Pa tudi to, strežniki morajo biti zanesljivi. Namreč, če neka navadna spletna stran ne dela, od tega ni neke velike škode, če pa se zruši spletna trgovina, potem pa ima trgovec, oziroma lastnik spletne trgovine lahko izgube, saj tako izgublja potencialne stranke ali pa še huje, ljudje ne morejo dokončati nakupa nekega artikla, ter se na stran več ne vrnejo.
Pri si-shell, nudijo magento gostovanje v dveh različnih paketih. To sta paketa Magento gostovanje Mini, ter Start. Oba vsebujeta kar nekaj bonbončkov s katerimi bo vaše upravljanje spletne trgovine preprosto in zanesljivo. Tudi ni nujno da se odločite za magento rešitev, namreč, na voljo so tudi Opencart, VirtueMart, osCommerce, Prestashop, Zen Card ter UberCart. Njihovi sistemi za magento gostovanje nudijo tudi višjo varnost ki je boljša od navadnega gostovanja.